Kedden rendezik a már hagyományos, „Gyermekvasút nyomában” 20 kilométeres éjszakai teljesítménytúrát. Az útvonal érinti a Gyermekvasút minden állomását, valamint a környék főbb látványosságait, így például a Nagyrétet, a Makovecz Imre kilátót, a Kaán Károly kilátót, a budaszentlőrinci pálos kolostor romjait, az Erzsébet kilátót, a normafai területeket, Makkosmáriát és a Széchenyi-emléket. A gyalogosan teljesítendő túra szintideje hét óra. Nevezni a rajtnál, a hűvösvölgyi Gyermekvasutas Otthon előtt lehet, kedd este 19 és 21 óra között. A túra résztvevői éjszakai különvonattal térhetnek vissza a célból, Széchenyihegy állomásról Hűvösvölgybe. Bővebb információ a Gyermekvasút honlapján található.
A „Gyermekvasút nyomában” teljesítménytúrát először 1996-ban rendezték meg, azóta minden évben március 15-én nappal, augusztus 19-én pedig éjszaka lehet gyalogosan felfedezni a kisvasút környékét a szervezett túra keretében. A mostani lesz az 57. teljesítménytúra a kisvasút történetében.
Augusztus 20-án ünnepli a Gyermekvasút a teljes vonal átadásának 75. évfordulóját. Ebből az alkalomból egész nap színes programokkal várják a családokat és a kisvasútbarátokat a hűvösvölgyi végállomáson, a vonatok sűrített menetrend szerint közlekednek és nosztalgiajárművek is forgalomba állnak. Részletek a Gyermekvasút honlapján.