Bár a korábbi műszaki hibás vonatot elvontatták, azonban váltóhiba miatt a közlekedés továbbra sem lehetséges a szakaszon
Késésre, pótlóbuszos közlekedésre lehet számítani a Balaton északi partján, mert Révfülöp és Badacsonytomaj között egy meghibásodott Kék Hullám InterCity miatt nem közlekedhetnek a vonatok.
Forgalmi változások:
- A Déli pályaudvarról 15:05-kor Tapolcára elindult Kék Hullám InterCity (IC 19706) csak Badacsonytomajig közlekedik.
- Utasai pótlóbusszal utazhatnak tovább.
- A Tapolcáról 19:38-kor a Déli pályaudvarra induló Kék Hullám InterCity (IC 19701) Badacsonytomajtól közlekedik.
- Badacsonytomajig pótlóbusz közlekedik.
- A Tapolcáról 17:38-kor a Déli pályaudvarra elindult Kék Hullám InterCity (IC 19701) Badacsonytomajon várakozik.
- A Balatonfüredről 17:55-kor Szombathelyre elindult Tanúhegy sebesvonat (19786) Révfülöpön várakozik.
- A Tapolcáról 18:47-kor Balatonfüredre elindult személyvonat (19771) Badacsonytördemic-Szigligeten várakozik.
A pótlóbuszok megállási helyei:
- Tapolca, vasútállomás (VOLÁN)
- Nemesgulács-Kisapáti vasútállomás (VOLÁN)
- Badacsonytördemic, vasútállomás (VOLÁN)
- Badacsonylábdihegy, vasúti megállóhely bejárati út (VOLÁN)
- Badacsony, vasúti megállóhely (VOLÁN)
- Badacsonytomaj, vasútállomás bejárati út (VOLÁN)




