Fennakadás a Balaton északi partján

2026. június 24. szerda, 18.50 / Utolsó módosítás: 2026. június 24. szerda, 19.43
Bár a korábbi műszaki hibás vonatot elvontatták, azonban váltóhiba miatt a közlekedés továbbra sem lehetséges a szakaszon

Késésre, pótlóbuszos közlekedésre lehet számítani a Balaton északi partján, mert Révfülöp és Badacsonytomaj között egy meghibásodott Kék Hullám InterCity miatt nem közlekedhetnek a vonatok.

Forgalmi változások:

  • A Déli pályaudvarról 15:05-kor Tapolcára elindult Kék Hullám InterCity (IC 19706) csak Badacsonytomajig közlekedik.
    • Utasai pótlóbusszal utazhatnak tovább.
  • A Tapolcáról 19:38-kor a Déli pályaudvarra induló Kék Hullám InterCity (IC 19701) Badacsonytomajtól közlekedik.
    • Badacsonytomajig pótlóbusz közlekedik.
  • A Tapolcáról 17:38-kor a Déli pályaudvarra elindult Kék Hullám InterCity (IC 19701) Badacsonytomajon várakozik.
  • A Balatonfüredről 17:55-kor Szombathelyre elindult Tanúhegy sebesvonat (19786) Révfülöpön várakozik.
  • A Tapolcáról 18:47-kor Balatonfüredre elindult személyvonat (19771) Badacsonytördemic-Szigligeten várakozik.

A pótlóbuszok megállási helyei:

  • Tapolca, vasútállomás (VOLÁN)       
  • Nemesgulács-Kisapáti vasútállomás (VOLÁN)         
  • Badacsonytördemic, vasútállomás (VOLÁN)
  • Badacsonylábdihegy, vasúti megállóhely bejárati út (VOLÁN)       
  • Badacsony, vasúti megállóhely (VOLÁN)     
  • Badacsonytomaj, vasútállomás bejárati út (VOLÁN)           
Vissza az oldal tetejére Vissza az oldal tetejére