Frissítés:
Este háromnegyed hétre eltávolították a gépjárművet az átjáróból, így ismét közlekednek a vonatok Üllő és Monor között. Fokozatosan csökkennek a késések, késő este helyreállhat a menetrend a ceglédi vonalon.
- A Nyugati pályaudvarról Ceglédre 20:03 helyett 20:08-kor induló Z50-es vonat (2838) Monorig S50-es vonatként (2778) közlekedik, annak állomásain és megállóhelyein is megáll.
- A Monorról a Nyugati pályaudvarra 19:07-kor induló S50-es vonat (2761) nem közlekedik.
- A Nyugati pályaudvarról Ceglédre 19:03-kor induló Z50-es vonat (2828) minden állomáson és megállóhelyen megáll.
Előzmény:
Üllőn, az Ecseri úti átjáróban elakadt egy gépjármű. A Debrecenből Budapestre tartó Cívis InterRégió (6073) időben megállt a jármű előtt, nem történt ütközés. Az eltávolításáig mindkét vágányon szünetel a vonatforgalom Üllő és Monor között, emiatt a Budapest-Cegléd-Szolnok-Debrecen-Záhony és a Budapest-Cegléd-Szeged vonalon 20-30, esetenként 30-50 perces késésekre kell számítani vasárnap este.