Vasút a nagyvilágban

Hazai személyszállító partnereink – sínen és vízen

GYSEV Zrt. – http://www.gysev.hu/

MÁV Széchenyi-hegyi Gyermekvasút – http://www.gyermekvasut.hu/

Kisvasutak Baráti Köre – http://www.kisvasut.hu/

BKV Zrt. – www.bkv.hu

BKK Zrt. – www.bkk.hu

Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) – www.balatonihajozas.hu

Mahart Passnave (dunai hajózás) – www.mahartpassnave.hu

Online vasúti menetrendek

Németország (és szinte egész Európa) – bahn.hafas.de

Ausztria – fahrplan.oebb.at

Svájc (pdf formátumban) – www.fahrplanfelder.ch

Szlovákia – cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie

Csehország – jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni

Lengyelország – rozklad.pkp.pl

Románia – www.mersultrenurilorcfr.ro

Vonatösszeállítások

Németország – www.fernbahn.de

Svájc – www.reisezuege.ch

Európa több országa, a múltat is megidézve – www.vagonweb.cz/razeni

Közforgalmú személyforgalmat lebonyolító vasútvállalatok Európában

Ausztria

Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) – www.oebb.at

NÖVOG (Mariazellerbahn, Schneebergbahn) – www.noevog.at

Steiermärkische Landesbahnen (StLB) – www.stlb.at

Stern & Hafferl (S&H) – www.stern-verkehr.at

Salzburg AG (Salzburger Lokalbahnen, Schafbergbahn, Pinzgauer Lokalbahn) – www.slb.at

Zillertalbahn – www.zillertalbahn.at

Németország

Deutsche Bahn AG (DB) – www.bahn.de

Die Länderbahn / ALEX (Bajorország) – www.mobil-mit-alex.de

Bayerische Oberlandbahn (BOB) – www.bayerische-oberlandbahn.de

Vogtlandbahn (Nyugat-Szászország) – www.vogtlandbahn.de

Nord-Ostsee-Bahn (NOB, Schleswig-Holstein)  www.nord-ostsee-bahn.de

NordWestBahn (Niedersachsen, NRW)  www.nordwestbahn.de

Harz-Elbe-Express (HEX, Halberstadt és környéke)  www.harzelbeexpress.de

Ostdeutsche Eisenbahn (ODEG, Berlin és Görlitz környéki vonalak)  www.odeg.info

Mitteldeutsche Regiobahn (Lipcse elővárosi vonalai)  www.connex-sachsen.de

Abellio – www.abellio.de

Harzer Schmalspurbahnen (HSB) – www.hsb-wr.de

Mecklenburgische Bäderbahn „Molli” (MBB) – www.molli-bahn.de

Rügensche Bäderbahn „Rasender Roland” (RüBB) – www.rasender-roland.de

Zittauer Schmalspurbahn (SOEG) – www.zittauer-schmalspurbahn.de

Döllnitzbahn „Wilder Robert” – www.doellnitzbahn.de

Sächsische Dampfeisenbahn Gmbh (SDG, Lößnitzgrundbahn, Weißeritztalbahn, Fichtelbergbahn) – www.sdg-bahn.de

Borkumer Kleinbahn – www.borkumer-kleinbahn.de

Svájc

Schweizerische Bundesbahnen (SBB) – www.sbb.ch

Bern-Lötschberg-Simplon Bahn (BLS)  www.bls.ch

Südostbahn (SOB)  www.sob.ch

Rhätische Bahn (RhB)  www.rhb.ch

Matterhorn-Gotthard Bahn (MGB)  www.mg-bahn.ch

Montreux-Oberland-Bernois (MOB)  www.mob.ch

Zentralbahn AG (ZB)  www.zentralbahn.ch

Appenzeller Bahnen (AB)  www.appenzellerbahnen.ch

Chemins de Fer de Jura (CJ)  www.les-cj.ch

Csehország

České Dráhy (ČD) – www.cd.cz

Jindřichohradecké Místni Dráhy (JHMD) – www.jhmd.cz

Lengyelország

PKP InterCity – www.intercity.pl

Przewozy Regionalny – www.przewozyregionane.pl

Koleje Mazowieckie (Varsó környéki elővárosi vonalak) – www.mazowieckie.com.pl

Koleje Malopolskie (Krakkó környéki regionális járatok) – www.malopolskiekoleje.pl

Koleje Śłąskie (Katowice környéki regionális járatok) – www.kolejeslaskie.com

Egyéb európai országok

Szlovákia: Železničná Spoločnost Slovensko (ŽSSK) – www.slovakrail.sk

Románia: CFR Călători – www.cfrcalatori.ro

Szerbia: Srbija Voz (SV) – www.srbvoz.rs

Horvátország: Hrvatske željeznice (HŽ) – www.hzpp.hr

Szlovénia: Slovenske železnice (SŽ) – www.slo-zeleznice.si

Olaszország: Trenitalia (TI) – www.trenitalia.it

Spanyolország: RENFE – www.renfe.es

Portugália: CP – www.cp.pt

Franciaország: SNCF – www.sncf.fr

Belgium: SNCB/NMBS – www.b-rail.be

Hollandia: Nederlandse Spoorwegen (NS) – www.ns.nl

Luxemburg: CFL – www.cfl.lu

Dánia: Danske Statsbaner (DSB) – www.dsb.dk

Svédország: Statens Järnväger (SJ) – www.sj.se

Norvégia: Norges Statsbaner (NSB) – www.nsb.no

Finnország: VR – www.vr.fi

Oroszország: RŽD/РЖД – www.rzd.ru

Ukrajna: UŽ/УЗ – www.uz.gov.ua

Fehéroroszország: BC/БЧ – www.rw.by

Litvánia: LG – www.litrail.lt

Lettország: LDZ – www.ldz.lv

Észtország: Elron - elron.ee

Bulgária: BDŽ/БДЖ – www.bdz.bg

Görögország: OSE/ΟΣΕ – www.ose.gr

Montenegró: Željeznica Crne Gore (ŽCG) – www.zcg-prevoz.me

Nemzetközi vonatok

Nappali vonatok

Thalys (Párizs – Brüsszel – Amszterdam/Köln) - www.thalys.com

Eurostar (Brüsszel/Párizs – London) - www.eurostar.com

TGV Lyria (Párizs – Svájc) – www.tgv-lyria.com

Éjszakai vonatok

Thello (Párizs – Velence) – www.thello.com

Berlin Night Express (Berlin – Malmö) – www.berlin-night-express.com

Nightjet – www.nightjet.com

Háló- és étkezőkocsik

WARS (Lengyelország) – www.wars.pl

JLV (Csehország) – www.jidelnivozy.cz (étkezőkocsik), www.luzkovevozy.cz (hálókocsik)

Wagon Slovakia – www.wgske.sk

Elvetino (Svájc) – www.elvetino.ch

Caledonian Sleeper (Skócia) – www.sleeper.scot

DoN (Ausztria) – http://don.at/references/don-denrailjets-der-oebb/

 

Nosztalgiavonatok, múzeumvasutak

Magyarország

MÁV Nosztalgia – www.mavnosztalgia.hu

Ausztria

Ybbsthalbahn-Bergstrecke – www.lokalbahnen.at/bergstrecke

Höllental-Express – www.lokalbahnen.at/hoellentalbahn

Bregenzerwaldbahn – www.waelderbaehnle.at

Steyrtalbahn – www.steyrtalbahn.at

Taurachbahn – www.taurachbahn.at

Club 760 – www.club760.at

Németország

Berlin macht Dampf – www.berlin-macht-dampf.com

Historische S-Bahn Berlin – www.hisb.de

Historische S-Bahn Hamburg – www.hish.de

Museums-Eisenbahn Minden – www.museumseisenbahn-minden.de

Osnabrücker Dampflokfreunde – www.osnabruecker-dampflokfreunde.de

Eisenbahn-Tradition Lengerich – www.eisenbahntradition.de

Ulmer Eisenbahnfreunde – www.uef-dampf.de

DGEG – Museum Bochum-Dahlhausen – www.eisenbahnmuseum-bochum.de

Deutscher Eisenbahn-Verein – www.museumseisenbahn.de

Preßnitztalbahn – www.pressnitztalbahn.de

Traditionsbahn Radebeul – www.traditionsbahn-radebeul.de   

Museumsbahn Schönheide – www.museumsbahn-schoenheide.de

Prignitzer Kleinbahnmuseum Lindenberg „Pollo” – www.pollo.de

Svájc

SBB Historic  www.sbbhistoric.ch

Dampfverein RhB  www.dampfvereinrhb.ch

Club 1889  www.club1889.ch

Verein Pro Salonwagen RhB  www.verein-pro-salonwagen.ch

Dampfbahn Furka-Bergstrecke  www.dfb.ch

Chemins de fer de musée Blonay-Chamby  www.blonay-chamby.ch

Train nostalgique du Trient  www.trainostalgique-trient.ch

ZB Historic  www.zbhistoric.ch

Ballenberg-Dampfbahn – www.dampfbahnen.ch

AG 2 – Verein Historische Appenzeller Bahnen – www.ag2.ch

Hollandia

Stoomtrein Goes Borsele  www.destoomtrein.nl

Veluwse Stoomtrein Maatschappij  www.stoomtrein.org

Museumstoomtram Hoorn Medemblik  www.museumstoomtram.nl

RTM Ouddorp  www.rtm-ouddorp.nl

Dánia

Dansk Jernbanemuseum, Odense  www.jernbanemuseet.dk

Nordsjællands Veterantog  www.veterantoget.dk

Dansk Jernbaneklub  www.jernbaneklub.dk

Svédország

Kalmar Veterentåg  www.kalmarveterantag.se

Värmlandståg  www.varmlandstag.se

Stockholms Kultursällskap för Ånga och Järnväg  www.skaj.org

Järnvägsföreningen Sällskapet Ostkustbanans vänner  hem.passagen.se/donj/okbv/

Bergslagernas Järnvägssällskap  www.bjs-club.se

Östra Södermanlands Järnväg  www.oslj.nu

Uppsala-Lena Jernvag „Lennakatten”  www.lennakatten.se

Jädraås-Tallås Järnväg – www.jtj.org

Norvégia

Norsk Museumtog – www.historisketogreiser.no

Norsk Jernbanemuseum  www.norsk-jernbanemuseum.no

Norsk Jernbaneklubb  www.njk.no

Urskog-Hølandsbanen  www.u-hb.no

Thamshavnsbanen  www.oi.no

Egyéb országok

Luxemburg: Train 1900 – www.train1900.lu

Románia: SFT  www.turismferoviar.ro

Szerbia: Sarganska Osmica  www.sarganskaosmica.rs

Szlovákia: Veterán Klub Železníc Poprad – www.tatranskakometa.sk

Csehorság: Osoblažská Úzkokolejka – www.osoblazsko.com

Luxusvonatok, különvonatos utazások

Hálókocsis luxusvonatok

Danube-Express – www.danube-express.com

Venice-Simplon-Orient-Express – www.vsoe.com

Al Andalus (Spanyolország) – www.renfe.com/trenesturisticos/alandalus.html

El Transcantábrico (Spanyolország) – www.renfe.com/trenesturisticos/transcantabrico.html

Royal Scotsman (Skócia) – www.royalscotsman.co.uk

Grand Hibernian (Írország) – www.belmond.com/grand-hibernian-train

Maharajas’ Express (India) – www.the-maharajas.com

Deccan Odyssey (India) – www.thedeccanodyssey.com

Golden Chariot (India) – www.goldenchariot.org

Eastern & Oriental Express (Thaiföld, Malaysia, Szingapúr) – www.belmond.com/eastern-and-oriental-express

Seven Stars in Kyushu (Japán) – www.cruisetrain-sevenstars.com

Twilight Express (Japán) – twilightexpress-mizukaze.jp

Shiki Shima (Japán) – www.jreast.co.jp/shiki-shima/en

Rovos Rail (Dél-Afrika) – www.rovos.com

Shongololo Express (Dél-Afrika) – www.shongololo.com

Kék Vonat (Dél-Afrika) – www.bluetrain.co.za

Andean Explorer (Peru) – www.belmond.com/belmond-andean-explorer

Nappali luxusvonatok

British Pullman (Anglia) – www.belmond.com/british-pullman-train

Northern Belle (Anglia) – www.northernbelle.co.uk

Prestige Continental Express (Svájc) – www.prestige-continental-express.ch

Rheingold (Németország) – www.rheingold-zug.com

Majestic Imperator (Ausztria) – www.imperialtrain.com

Brenner & Brenner (Ausztria) – www.bb-bluetrain.at

Utazási irodák, saját különvonatokkal

IGE Bahntouristik (Németország) – www.bahntouristik.de

DNV-Touristik (Németország) – www.dnv-touristik.de

AKE Eisenbahntouristik (Németország) – www.ake-eisenbahntouristik.de

 

Ha még többet szeretne tudni...

Nemzetközi vasúti szervezetek

Nemzetközi Vasútegylet (UIC) - www.uic.org

Európai Vasutak Közössége (CER) - www.cer.be

Nemzetközi Vasút-közlekedési Bizottság (CIT) - www.cit-rail.org

Nemzetközi Közösségi Közlekedési Szövetség (UITP) - www.uitp.org

Közép-Európai Vasutak Együttműködési Szervezete (OSzZsD) - www.osjd.org

Vasúti témájú folyóiratok, szakkönyvek

Lok Report - www.lok-report.de

Eisenbahn Kurier - www.eisenbahnkurier.de

Hírek és információk vasútbarátoknak

The European Railway Server (fotók, járműállományok és még több link) – www.railfaneurope.net

Zelpage (Csehország) - www.zelpage.cz

Vlaky.net (Szlovákia) - www.vlaky.net

Rail.lu (Luxemburg) - www.rail.lu

Vasúti turizmus

TopRail – http://www.toprail.org/