Vasút a nagyvilágban

Vasúti turizmus

TopRail – http://www.toprail.org/

Hazai személyszállító partnereink - sínen és vízen

GySEV - http://www.gysev.hu/

MÁV Széchenyi-hegyi Gyermekvasút - http://www.gyermekvasut.hu/

BKV - www.bkv.hu

BKK - www.bkk.hu

Balatoni Hajózás - www.balatonihajozas.hu

Mahart PassNave (dunai hajózás) - www.mahartpassnave.hu

Online vasúti menetrendek

Németország (és egész Európa...) - bahn.hafas.de

Ausztria - fahrplan.oebb.at

Svájc (pdf-formátumban) - www.fahrplanfelder.ch

Szlovákia - cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie

Csehország - jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni

Lengyelország - rozklad.pkp.pl

Románia - www.mersultrenurilorcfr.ro

Vonatösszeállítások

Németország - www.fernbahn.de

Svájc - www.reisezuege.ch

Európa több országa, a múltat is megidézve - www.vagonweb.cz/razeni

Közforgalmú személyforgalmat lebonyolító vasútvállalatok Európában

Ausztria

Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) - www.oebb.at

NÖVOG (Mariazellerbahn, Schneebergbahn) - www.noevog.at

Steiermärkische Landesbahnen (StLB) - www.stlb.at

Stern & Hafferl (S&H) - www.stern-verkehr.at

Salzburg AG (Salzburger Lokalbahnen, Schafbergbahn, Pinzgauer Lokalbahn) - www.slb.at

Zillertalbahn - www.zillertalbahn.at

Németország

Deutsche Bahn AG (DB) - www.bahn.de

Die Länderbahn / ALEX (Bajorország) - www.mobil-mit-alex.de

Bayerische Oberlandbahn (BOB) - www.bayerische-oberlandbahn.de

Vogtlandbahn (Nyugat-Szászország) - www.vogtlandbahn.de

Nord-Ostsee-Bahn (NOB, Schleswig-Holstein) - www.nord-ostsee-bahn.de

NordWestBahn (Niedersachsen, NRW) - www.nordwestbahn.de

Harz-Elbe-Express (HEX, Halberstadt és környéke) - www.harzelbeexpress.de

Ostdeutsche Eisenbahn (ODEG, Berlin és Görlitz környéki vonalak) - www.odeg.info

Mitteldeutsche Regiobahn (Lipcse elővárosi vonalai) - www.connex-sachsen.de

Harzer Schmalspurbahnen (HSB) - www.hsb-wr.de

Mecklenburgische Bäderbahn "Molli" (MBB) - www.molli-bahn.de

Rügensche Bäderbahn "Rasender Roland" (RüBB) - www.rasender-roland.de

Zittauer Schmalspurbahn (SOEG) - www.soeg-zittau.de

Sächsische Dampfeisenbahng.m.b.H (SDG, Lößnitzgrundbahn, Weißeritztalbahn, Fichtelbergbahn) - www.sdg-bahn.de

Borkumer Kleinbahn - www.borkumer-kleinbahn.de

Svájc

Schweizerische Bundesbahnen (SBB) - www.sbb.ch

Bern-Lötschberg-Simplon Bahn (BLS) - www.bls.ch

Südostbahn (SOB) - www.sob.ch

Rhätische Bahn (RhB) - www.rhb.ch

Matterhorn-Gotthard Bahn (MGB) - www.mg-bahn.ch

Montreux-Oberland-Bernois (MOB) - www.mob.ch

Zentralbahn AG (ZB) - www.zentralbahn.ch

Appenzeller Bahnen (AB) - www.appenzellerbahnen.ch

Chemins de Fer de Jura (CJ) - www.les-cj.ch

Csehország

České Dráhy (ČD) - www.cd.cz

Jindřichohradecké Místni Dráhy (JHMD) - www.jhmd.cz

Lengyelország

PKP InterCity - www.intercity.pl

Przewozy Regionalny - www.przewozyregionane.pl

Koleje Mazowieckie (Varsó környéki elővárosi vonalak) - www.mazowieckie.com.pl

Egyéb európai országok

Szlovákia - Železničná Spoločnost Slovensko (ŽSSK) - www.slovakrail.sk

Románia - CFR Călători - www.cfrcalatori.ro

Szerbia - Železnice Srbije (ŽS) - www.zeleznicesrbije.com

Horvátország - Hrvatske željeznice (HŽ) - www.hzpp.hr

Szlovénia - Slovenske železnice (SŽ) - www.slo-zeleznice.si

Olaszország - Trenitalia (TI) - www.trenitalia.it

Spanyolország - RENFE - www.renfe.es

Portugália - CP - www.cp.pt

Franciaország - SNCF - www.sncf.fr

Belgium - SNCB/NMBS - www.b-rail.be

Hollandia - Nederlandse Spoorwegen (NS) - www.ns.nl

Dánia - Danske Statsbaner (DSB) - www.dsb.dk

Svédország - Statens Järnväger (SJ) - www.sj.se

Norvégia - Norges Statsbaner (NSB) - www.nsb.no

Finnország - VR - www.vr.fi

Oroszország - RZD/РЖД - www.rzd.ru

Ukrajna - UZ/УЗ - www.uz.gov.ua

Bulgária - BDZ/БДЖ - www.bdz.bg

Görögország - OSE/ΟΣΕ - www.ose.gr

Montenegro - Željeznica Crne Gore (ŽCG) - www.zcg-prevoz.me

Nemzetközi vonatok

Nappali vonatok

Thalys (Párizs - Brüsszel - Amszterdam/Köln) - www.thalys.com

Eurostar (Brüsszel/Párizs - London) - www.eurostar.com

TGV Lyria (Párizs - Svájc) - www.tgv-lyria.com

Éjszakai vonatok

Thello (Párizs - Velence) - www.thello.com

Berlin Night Express (Berlin - Malmö) - www.berlin-night-express.com

Háló- és étkezőkocsik

WARS (Lengyelország) - www.wars.pl

JLV (Csehország) - www.jidelnivozy.cz (étkezőkocsik), www.luzkovevozy.cz (hálókocsik)

Wagon Slovakia - www.wgske.sk

Elvetino (Svájc) - www.elvetino.ch

Henry am Zug (Ausztria) - www.henryamzug.com

 

Nosztalgiavonatok, múzeumvasutak

 

Magyarország

MÁV Nosztalgia - www.mavnosztalgia.hu

Ausztria

Ybbsthalbahn-Bergstrecke - www.lokalbahnen.at/bergstrecke

Höllental-Express - www.lokalbahnen.at/hoellentalbahn

Bregenzerwaldbahn - www.waelderbaehnle.at

Steyrtalbahn - www.steyrtalbahn.at

Taurachbahn - www.club760.at

Németország

Berlin macht Dampf - www.berlin-macht-dampf.com

Historische S-Bahn Berlin - www.hisb.de

Historische S-Bahn Hamburg - www.hish.de

Museums-Eisenbahn Minden - www.museumseisenbahn-minden.de

Eisenbahn-Tradition Lengerich - www.eisenbahntradition.de

Ulmer Eisenbahnfreunde - www.uef-dampf.de

DGEG - Museum Bochum-Dahlhausen - www.eisenbahnmuseum-bochum.de

Deutscher Eisenbahn-Verein - www.museumseisenbahn.de

Preßnitztalbahn - www.pressnitztalbahn.de

Traditionsbahn Radebeul - www.trr.de

Museumsbahn Schönheide - www.museumsbahn-schoenheide.de

Svájc

SBB Historic - www.sbbhistoric.ch

Dampfverein RhB - www.dampfvereinrhb.ch

Club 1889 - www.club1889.ch

Verein Pro Salonwagen RhB - www.verein-pro-salonwagen.ch

Dampfbahn Furka-Bergstrecke - www.dfb.ch

Chemins de fer de musée Blonay-Chamby - www.blonay-chamby.ch

Train nostalgique du Trient - www.trainostalgique-trient.ch

ZB Historic - www.zbhistoric.ch

Ballenberg-Dampfbahn - www.dampfbahnen.ch

Hollandia

Stoomtrein Goes Borsele - www.destoomtrein.nl

Veluwse Stoomtrein Maatschappij - www.stoomtrein.org

Museumstoomtram Hoorn Medemblik - www.museumstoomtram.nl

RTM Ouddorp - www.rtm-ouddorp.nl

Dánia

DSB Museumstog - www.museumstog.dk

Dansk Jernbanemuseum, Odense - www.jernbanemuseet.dk

Nordsjællands Veterantog - www.veterantoget.dk

Dansk Jernbaneklub - www.jernbaneklub.dk

Svédország

Kalmar Veterentåg - www.kalmarveterantag.se

Värmlandståg - www.varmlandstag.se

Stockholms Kultursällskap för Ånga och Järnväg - www.skaj.org

Järnvägsföreningen Sällskapet Ostkustbanans vänner - hem.passagen.se/donj/okbv/

Bergslagernas Järnvägssällskap - www.bjs-club.se

Östra Södermanlands Järnväg - www.oslj.nu

Uppsala-Lena Jernvag "Lennakatten" - www.lennakatten.se

Jädraås-Tallås Järnväg - www.jtj.org

Norvégia

Norsk Jernbanemuseum - www.norsk-jernbanemuseum.no

Norsk Jernbaneklubb - www.njk.no

Urskog-Hølandsbanen - www.u-hb.no

Thamshavnsbanen - www.oi.no

Egyéb országok

Luxemburg - Train 1900 - www.train1900.lu

Románia - SFT - www.turismferoviar.ro

Szerbia - Sarganska Osmica - www.sarganskaosmica.rs

 

Luxusvonatok, különvonatos utazások

Hálókocsis luxusvonatok

Danube-Express - www.danube-express.com

Venice-Simplon-Orient-Express - www.orient-express.com

Al Andalus (Spanyolország) - www.renfe.com/trenesturisticos/alandalus.html

El Transcantábrico (Spanyolország) - www.renfe.com/trenesturisticos/transcantabrico.html

Royal Scotsman (Skócia) - www.royalscotsman.co.uk

Grand Hibernian (Írország) - www.belmond.com/grand-hibernian-train

Rovos Rail (Dél-Afrika) - www.rovos.com

Kék Vonat (Dél-Afrika) - www.bluetrain.co.za

Nappali luxusvonatok

British Pullman (Anglia) - www.belmond.com/british-pullman-train

Northern Belle (Anglia) - www.belmond.com/northern-belle-train

Prestige Continental Express (Svájc) - www.prestige-continental-express.com

Rheingold (Németország) - www.rheingold-zug.com

Majestic Imperator (Ausztria) - www.imperialtrain.com

Brenner & Brenner (Ausztria) - www.bb-bluetrain.at

Utazási irodák, saját különvonatokkal

IGE Bahntouristik (Németország) - www.bahntouristik.de

DNV-Touristik (Németország) - www.dnv-touristik.de

AKE Eisenbahntouristik (Németország) - www.ake-eisenbahntouristik.de

 

Ha még többet szeretne tudni...

Nemzetközi vasúti szervezetek

Nemzetközi Vasútegylet (UIC) - www.uic.org

Európai Vasutak Közössége (CER) - www.cer.be

Nemzetközi Vasút-közlekedési Bizottság (CIT) - www.cit-rail.org

Nemzetközi Közösségi Közlekedési Szövetség (UITP) - www.uitp.org

Közép-Európai Vasutak Együttműködési Szervezete (OSzZsD) - www.osjd.org

Vasúti témájú folyóiratok, szakkönyvek

Lok Report - www.lok-report.de

Eisenbahn Kurier - www.eisenbahnkurier.de

Hírek és információk vasútbarátoknak

The European Railway Server (fotók, járműállományok és még több link) - www.railfaneurope.net

Zelpage (Csehország) - www.zelpage.cz

Vlaky.net (Szlovákia) - www.vlaky.net

Rail.lu (Luxemburg) - www.rail.lu