MÁV-csoport
MÁV-csoport (https://www.mavcsoport.hu)

Címlap > Nyomtatóbarát > Gyermekvasutas relikviák kerültek elő Hűvösvölgyben – 50 évvel ezelőtt elhelyezett időkapszulát nyitottak fel

Gyermekvasutas relikviák kerültek elő Hűvösvölgyben – 50 évvel ezelőtt elhelyezett időkapszulát nyitottak fel

2019. április 13. szombat, 16.20

Budapest, 2019. április 13. – A Gyermekvasút hűvösvölgyi állomásépületének alsó szintjén, a gyermekvasutasok zászlófelvonási helyénél 1969-ben befalaztak egy időkapszulát, amelyet az emléktábla felirata szerint 2019 tavaszán lehetett kinyitni.

Zakatol a vonat [1]

Az időkapszula felnyitására a Gyermekvasút napján került sor, amikor a kisvasút 71. születésnapját is ünnepelték. Közel kétszáz egykori úttörő- és gyermekvasutas figyelte várakozással, amint Sásdi Zoltán, az Úttörővasút egykori üzemfőnöke Vólentné Sárvári Piroskával, a MÁV Zrt. üzemeltetési főigazgatójával kibontotta a félévszázados csomagot. A nemzetiszín szalag és a vasutas körökben ismert ólomzár alatt alufólia őrizte a hatvanas évek budapesti Úttörővasútjának megannyi emlékét: előkerültek menetjegyek, újságcikkek és névsorok. A kincsek között volt az Úttörővasút 20 éves fennállásának (1968) jubileumi kiadványa, illetve szakmai kitüntetések. Több rajzos beszámoló a kisvasutasok pezsgő közösségi életéről, a vasúti szolgálaton kívüli programjairól ír. Az időkapszula mellé lezárt borítékban egy levelet is tettek, melyben az akkori úttörővasutasok üzenete olvasható a jövő kisvasutas nemzedékeinek. A csomag tartalmát a Gyermekvasút hűvösvölgyi múzeumában állítják ki április végétől.

Felnyitották az időkapszulát [2]

A Gyermekvasút első szakaszának építését 71 évvel ezelőtt, április 11-én kezdték el a Széchenyi-hegyen. Az egész évben üzemelő kisvasúton a szolgálatot átadása óta 10-14 éves korú gyermekek látják el, 2015-ben a Guinness Rekordok Könyvébe is bekerült a közel 12 kilométeres vonal. 

Fordítókorong [3]

 

MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóság


Forrás:https://www.mavcsoport.hu/mav-csoport/gyermekvasutas-relikviak-kerultek-elo-huvosvolgyben-50-evvel-ezelott-elhelyezett

Hivatkozások
[1] https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/styles/width_1260/public/upload/hegyek_volgyek_kozott_zakatol_a_vonat_0.jpeg?itok=1zQxyLyW [2] https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/styles/width_1260/public/upload/felnyitottak_az_idokapszulat_1.jpeg?itok=EpFGYQ2k [3] https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/styles/width_1260/public/upload/gyermekvasut_-_forditokorong.jpeg?itok=pH4HiPVt