A győri fővonalon jelentősen, akár egy órával hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra és kimaradó járatokra kell számítani a reggeli és délelőtti órákban, mert Biatorbágy és Herceghalom között felsővezeték-szakadás miatt egyik vágányon sem lehetséges a közlekedés.
Forgalmi változások:
- a nemzetközi vonatok és a belföldi InterCityk csak Tatabányáig járnak és onnan is indulnak vissza Győr felé (Railjetek, EuroCityk, soproni és szombathelyi InterCityk)
- Tatabánya és Kelenföld között expressz pótlóbuszok közlekednek
- a S10-es vonatok megosztva, a Déli pályaudvar és Biatorbágy, valamint Bicske és Győr között közlekednek
- Biatorbágy és Bicske között pótlóbuszok közlekednek
- az S12-es vonatok csak Tatabánya és Oroszlány között közlekednek
- a BKK az M4-es metrón elfogadja a vasúti jegyeket a fennakadás végéig
- a győri fővonalon a fennakadás végéig valamennyi vonat helyjegy nélkül is igénybe vehető
Az S10-es pótlóbuszok megállói:
- Bicske, vasútállomás (4-es kocsiállás)
- Bicske, Műszaki Áruház
- Herceghalom, vasútállomás bejárati út (VOLÁN)
- Biatorbágy, vasútállomás (VOLÁN)
Az IC pótlóbuszok megállói:
- Kelenföld vasútállomás (Etele tér, MÁVBUSZ)
- Tatabánya, autóbusz-állomás (19-es kocsiállás)
