Vagyongazdálkodási elemző

munkatársat keresünk

Új munkatársunk feladatai lesznek

  • részt vesz a Társaság ingatlanhasznosítási tevékenységében, helyiséggazdálkodási feladatok ellátásában, a kapcsolódó szabályozások kidolgozásában, ingatlanrendezési tevékenységek megvalósításában
  • a Társaság ingatlanai és építményei hasznosítására, esetleges akvizícióra vonatkozó döntéseket közgazdasági szakmai számításokkal és kockázatelemzéssel támasztja alá, visszaméri a hasznosítás eredményét, azokról rendszeresen beszámolást készít, részt vesz a tevékenység folyamatos fejlesztésében, az egységes gazdálkodási rendszer kialakításában,
  • végrehajtja az ingatlan bérbeadáshoz, vagy eszköz/készlet értékesítéshez kapcsolódó számlázási tevékenységeket
  • adatot szolgáltat, szaktanácsadást ad a MÁV-HÉV Zrt. további területei, illetve a MÁV- VOLÁN csoport szervezetei részére,
  • részt vesz a Társaság tulajdonában, használatában álló ingatlanok, feleslegessé vált eszközök, készletek értékesítésének lebonyolításában, a szerződések előkészítésében, nyilvántartásában,
  • ingatlanok bevételeinek és kiadásainak kontrolling szempontú áttekintése, monitorozása
  • a kintlévőségkezelés vonatkozásában rendszeres monitoring tevékenységet végez, rendszeresen beszámol a követelésekről,
  • műszaki és pénzügyi adminisztrációs csapattal szoros együttműködés,
  • közreműködik az ingatlanok leltározásában és selejtezésében.

Amire a munkakör betöltéséhez szükség van

  • főiskolai/egyetemi végzettség gazdasági/pénzügyi területen
  • hasonló területen szerzett minimum 2 éves tapasztalat
  • gazdasági kérdések önálló azonosítása és közgazdasági (pénzügyi) számításokkal történő megoldása, gazdaság események (számviteli) hatásának ismerete
  • magas szintű számítógépes ismeretek (MS Office)
  • strukturált gondolkodás, az összefüggések felismerésének képessége
  • megoldás orientált hozzáállás, rendszerező képesség
  • csoport munkára való alkalmasság
  • előny: SAP ismerete

Amit ajánlunk

  • Versenyképes jövedelem, cafeteria
  • A speciális ágazatból adódóan egyedülálló tapasztalatokat adó munkakör
  • Önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás, havi bér bruttó 2,5%-a minden hónapban
  • Arcképes MÁV vasúti utazási igazolvány, amely alkalmas a belföldi vasútvonalakon történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • Éves utazási bérlet, amely alkalmas a BKK járatain történő díjmentes utazásra (családtagnak is)

Munkavégzés helye

1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 11.

Bővebb felvilágosítást ad

Méry Anita +36 (30) 492 3998

2021. április 20.

Vállalati bemutatkozó

A MÁV-csoport tagja, a MÁV-HÉV Zrt. öt vonalon (H5 Szentendre, H6 Ráckeve, H7 Csepel, H8 Gödöllő, H9 Csömör), nagyságrendileg 100 km-es hálózathosszon végez elővárosi vasúti személyszállítási tevékenységet.