Út-híd, vasútépítőgép kezelő

Munkakör célja: a HÉV vasúti pályáján az út-, híd- vasútépítési munkák elvégzéséhez használt gépek vezetése, berendezések kezelése, a karbantartási munkák technológiai utasításoknak megfelelő elvégzése.

Új munkatársunk feladatai lesznek

  • a HÉV vasúti pályaszakaszain a rábízott vasútépítő géppel a karbantartási munkák technológiai utasításoknak megfelelő elvégzése
  • a járművek, gépek, berendezések használati utasítása szerint üzemeltetése, a biztonságos üzemeltetéséhez szükséges rendszeres ellenőrzés elvégzése, ennek dokumentálása, az esetlegesen észlelt rendellenességek, hibák jelzése
  • a gépek javítás vagy karbantartás utáni helyes működésének ellenőrzése
  • fenntartási munkák előkészítésében, felméréseiben való részvétel
  • egy és kétutas járművek (vas, vas/gumikerekes) vezetése, üzemeltetése

Amire a munkakör betöltéséhez szükség van

  • alapfokú iskolai végzettség
  • vasúti egészségügyi alkalmasság
  • vasúti járművezető érvényes engedély (19/2011. (V. 10.) NFM rendelet szerint)
  • nehézgépkezelői (OKJ-s) engedély, emelőgépkezelő vagy építő- és anygagmozgató gép kezelője (emelőgép szakmairány)
  • vasúti jármű, vasútépítő gépek, továbbá elektromos, hidraulikus, pneumatikus rendszerek ismerete
  • változó munkavégzési helyszínek vállalása

Előnyként értékeljük

  • szakirányú képesítés: gépész, fémipari, hidraulikus ismeretek
  • Plasser & Theurer 06 és/vagy 08. sorozatú vágányszabályzógép típusismerete, kezelése
  • Plasser & Theurer ágyazatrendező gép típusismerete, kezelése
  • TVG vezetői gyakorlat
  • kétutas forgókotrón szerzett kezelői gyakorlat
  • Schörling és/vagy UNIMOG járműveken szerzett kezelői gyakorlat
  • vasúti pályaépítési vagy fenntartási területen szerzett tapasztalat
  • Microsoft Office Excel, Word felhasználói ismerete
  • B és/vagy C kategóriás jogosítvány, érvényes GKI kártya

Amit ajánlunk

  • versenyképes jövedelem
  • kollektív szerződésben rögzített béren kívüli juttatások
  • arcképes MÁV vasúti utazási igazolvány, amely alkalmas a belföldi vasútvonalakon történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • éves utazási bérlet, amely alkalmas a BKK járatain történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • átfogó ismeretek megszerzésének lehetősége a HÉV üzeméről
  • szakmai továbbképzési lehetőségek

Munkavégzés helye

Budapest XVI. kerület (Cinkota HÉV állomás)

Bővebb felvilágosítást ad

Zsebe Szilvia és Bikádi-Tóth Ildikó +36 20/932-2153

2020. szeptember 30.

Vállalati bemutatkozó

A MÁV-csoport tagja, a MÁV-HÉV Zrt. öt vonalon (H5 Szentendre, H6 Ráckeve, H7 Csepel, H8 Gödöllő, H9 Csömör), nagyságrendileg 100 km-es hálózathosszon végez elővárosi vasúti személyszállítási tevékenységet.