Hídmérnök

Hídmérnök

Munkakör célja: a HÉV vasúti pályáján a műtárgyakon és tartozékain a forgalom biztonsága érdekében a műtárgy fenntartási és karbantartási, felújítási, üzemeltetési és felügyeleti tevékenység végrehajtásának ellenőrzése, felülvizsgálata, a karbantartási technológiák kidolgozása.

Új munkatársunk feladatai lesznek

  • a forgalom biztonsága érdekében ellátja a hatáskörébe tartozó műtárgyak üzemeltetési és felügyeleti tevékenységének felülvizsgálatát és ellenőrzését, ezen belül közreműködik a hidak és egyéb műtárgyak III. fokú (rendszeres, esetenkénti, üzembe helyezés előtti) hídvizsgálatában, az adatok számítógépes feldolgozásában
  • végzi az alépítményi, illetve műtárgy (alagút, tám- és bélésfalak, vízelvezető művek, árvízvédelmi létesítmények) felügyeletét, ellenőrzését, szükség esetén további vizsgálatokat végeztet
  • végzi a II. fokú hídvizsgálatokat, dokumentálja azokat
  • részt vesz az infrastruktúrát érintő projektek műszaki lebonyolításában, a műszaki karbantartási tervek elkészítésében, a beruházási munkák terv egyeztetésében
  • részt vesz az üzemeltetési, fenntartási folyamatok szakmai előkészítésében, a szakterületére vonatkozó fejlesztési, korszerűsítési javaslatokat dolgoz ki
  • belső megbeszéléseken, illetve külső partnerekkel folytatott egyeztetéseken szakmai képviseletet lát el, koordinálja a találkozókat, projekt megbeszéléseket, tervegyeztetéseket
  • a szakterülete előrehaladásáról összefoglalókat készít, azokat naprakészen tartja

Amire a munkakör betöltéséhez szükség van

  • felsőfokú iskolai végzettség: építőmérnöki (közlekedés-építő, szerkezetépítő szakirányú)
  • MS-Office alapvető ismerete
  • egészségügyi alkalmasság

Előnyként értékeljük

  • a Magyar Mérnöki Kamara által kiadott SZÉS-12 (Hídszerkezeti szakértés) vagy ezzel egyenértékű jogosultság megléte
  • a Magyar Mérnöki Kamara által kiadott műszaki ellenőri jogosultság megléte
  • hídvizsgálati szakterületen, vagy hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • jártasság a vasút üzemeltetés egyéb szakterületein,
  • az infrastruktúra üzemeltetés sajátosságaiból adódóan nyitottság egyéb szakterületek ismereteinek elsajátítása iránt
  • vasút területével kapcsolatosan érdeklődő és elhivatott, műszaki gondolkodásmód
  • idegen nyelv ismerete

Amit ajánlunk

  • versenyképes jövedelem
  • Kollektív Szerződésben rögzített béren kívüli juttatások
  • arcképes MÁV vasúti utazási igazolvány, amely alkalmas a belföldi vasútvonalakon történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • éves utazási bérlet, amely alkalmas a BKK járatain történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • átfogó ismeretek megszerzésének lehetősége a HÉV üzeméről
  • szakmai továbbképzési lehetőségek

Munkavégzés helye

Budapest XVI. kerület (Nagyicce HÉV állomás)

Bővebb felvilágosítást ad

Zsebe Szilvia és Bikádi-Tóth Ildikó +36 20/932-2153

2020. szeptember 30.

Vállalati bemutatkozó

A MÁV-csoport tagja, a MÁV-HÉV Zrt. öt vonalon (H5 Szentendre, H6 Ráckeve, H7 Csepel, H8 Gödöllő, H9 Csömör), nagyságrendileg 100 km-es hálózathosszon végez elővárosi vasúti személyszállítási tevékenységet.