Közlekedésmérnök

Munkakör célja: a HÉV infrastruktúra támogatása, szakmai anyagok készítése, vezető támogatás, a szakterületre vonatkozó fejlesztési, korszerűsítési javaslatok kidolgozása, tervek, projektek előkészítése, szakmai feladatok koordinációja, közreműködés üzemeltetői feladatokban.

Új munkatársunk feladatai lesznek

  • a HÉV további infrastruktúra üzemeltetési szakágaival (pályafenntartás, áramellátás) és a társterületekkel (forgalom, járműfenntartás) történő együttműködés során a területi vágányzári igények összehangolása, koordinálása
  • a vasúti jelző- és biztosítóberendezések üzemeltetéséhez és a beruházásokhoz kapcsolódóan részvétel a projektek előkészítésében (megvalósítási vizsgálat), koordinálásában és lebonyolításában (a beruházási és kivitelezési infrastruktúra fejlesztési igények integrálása, a kivitelezési infrastruktúra projektekben, a szolgálati vélemények egyeztetése, összehangolása, koordinálása, nyilvántartása)
  • tervvéleményezések, adatszolgáltatások elkészítése
  • a szakterületi beszerzések során a műszaki feltételek összeállítása
  • belső megbeszéléseken, továbbá külső partnerekkel való egyeztetések során szakmai képviselet ellátása, találkozók, projekt megbeszélések, tervegyeztetések koordinálása
  • a projektmegvalósítás műszaki- és határidő-kockázatának folyamatos elemzése, egyedi esetekben megoldások kidolgozása, döntéselőkészítő anyagok készítése, szakmai képviselet, összefoglalók készítése és naprakészen tartása a szakterület projektjeiről, éves beruházási, fenntartási tervek előkészítése, aktualizálása
  • üzemeltetési, fenntartási folyamatok szakmai előkészítése, korszerű technológiák bevezetésének vizsgálata, részvétel a bevezetés előkészítésében

Amire a munkakör betöltéséhez szükség van

  • szakirányú felsőfokú iskolai végzettség (közlekedésmérnök - vasúti közlekedés szakirány)
  • MS Office felhasználói szintű ismerete
  • egészségügyi alkalmasság

Előnyként értékeljük

  • vasútautomatika (vasúti biztosítóberendezések) specializációjú képzettség;
  • vasúti biztosítóberendezés tervezési, kivitelezési vagy üzemeltetési területein szerzett tapasztalat;
  • jártasság a vasútüzemeltetés egyéb szakterületein;
  • idegen nyelv ismerete.

Amit ajánlunk

  • versenyképes jövedelem
  • kollektív szerződésben rögzített béren kívüli juttatások
  • arcképes MÁV vasúti utazási igazolvány, amely alkalmas a belföldi vasútvonalakon történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • éves utazási bérlet, amely alkalmas a BKK járatain történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • átfogó ismeretek megszerzésének lehetősége a HÉV üzeméről
  • szakmai továbbképzési lehetőségek

Munkavégzés helye

Budapest XVI. kerület (Nagyicce HÉV állomás)

Bővebb felvilágosítást ad

Zsebe Szilvia és Bikádi-Tóth Ildikó +36 20/932-2153

2020. szeptember 30.

Vállalati bemutatkozó

A MÁV-csoport tagja, a MÁV-HÉV Zrt. öt vonalon (H5 Szentendre, H6 Ráckeve, H7 Csepel, H8 Gödöllő, H9 Csömör), nagyságrendileg 100 km-es hálózathosszon végez elővárosi vasúti személyszállítási tevékenységet.